ذخیره سازی سرد یک چیز بسیار معمول است. ما چیزهایی را که می خواهیم مدت طولانی آنها را حفظ کنیم، در سردخانه نگه می داریم. در فضای رمزنگاری، سرمایه گذارانی که می خواهند دارایی های دیجیتالی خود را برای سرمایه گذاری بلند مدت حفظ کنند از این مفهوم ذخیره سازی سرد استفاده می کنند. با این حال، این سردخانه با انواع دیگر متفاوت است. ما در کافه ارز، سعی داریم بهترین شیوه های این صنعت را با شما به اشتراک بگذاریم. در این مقاله موضوع ذخیره سازی سرد را در ارزهای رمزنگاری آورده ایم تا بتوانید سکه های رمزنگاری خود را ایمن نگه دارید.

ذخیره سازی سرد در Cryptocurrency چیست؟

اگر شما کلیدهای خصوصی خود را ایمن نگه دارید، از سکه های رمزنگاری خود را محافظت کرده اید. اگر کلید خود را ندارید، پس سکه های خود را “پیدا” نمی کنید. بسیاری از شما ممکن است تازه با ارزهای رمزپایه آشنا شده باشید، بنابراین در اینجا یک توصیه وجود دارد:

مهم است که دارایی های دیجیتالی خود مانند BTC ،ETH یا LTC را از مبادلات و کیف پول های میزبان دور نگه دارید. اگر این کار را انجام نمی دهید، در معرض خطر از دست دادن تمام سکه های خود در یک لحظه هستید.

صرافی ها و کیف پول های شخص ثالث کلیدهای خصوصی شما را از طرف شما نگه می دارند. این یک ریسک بزرگ است زیرا اگر چیزی در مورد سرورهای آنها اشتباه شود، یا اگر تصمیم به خاموش شدن دارند، سکه های شما برای همیشه از بین می روند. بنابراین بیش از 1-2 روز سکه های خود را در هرگونه خدمات میزبانی یا شخص ثالث ذخیره نکنید.

به سوالات زیر توجه کنید:

  • کجا باید ارزهای رمزنگاری خود را حفظ کنید؟
  • کدام کیف پول یا روش قابل اطمینان ترین است؟

در اینجاست که نیاز به سردخانه به وجود می آید. ذخیره سازی سرد (کیف پول سرد) به معنای تولید و ذخیره کلیدهای خصوصی سکه رمزنگاری در یک محیط آفلاین و به دور از اینترنت است. محیط آنلاین در برابر هک بسیار آسیب پذیر است. بنابراین برای جلوگیری از چنین شرایطی، ضروری است که سکه های خود را به صورت آفلاین ایمن نگه دارید. خوشبختانه فضای cryptocurrency پیشرفت زیادی داشته است و گزینه های ذخیره سازی سرد زیادی در دسترس است.

بهترین گزینه های ذخیره سازی سرد برای ارزهای رمزپایه

برخی از محبوب ترین گزینه های ذخیره سازی سرد عبارتند از:

1. کیف پول های سخت افزاری Cryptocurrency (ایمن ترین)

کیف پول های سخت افزاری قوی ترین گزینه ذخیره سازی سرد برای ارزهای رمزپایه است. کیف پول سخت افزاری یک وسیله الکترونیکی است. معاملات را از طریق کلیدهای خصوصی که به صورت آفلاین ذخیره می شوند ، امضا می کند. همچنین در صورت آسیب دیدن یا از بین رفتن دستگاه ، می توانید با استفاده از کلید بذر پشتیبان ، وجوه خود را بازیابی کنید.

4 کیف پول سخت افزاری محبوب در بازار موجود است:

  • Ledger Nano X 
  • Ledger Nano S (نسخه ارزان تر از بالا: بدون بلوتوث)
  • Trezor
  • Cobo
ذخیره سازی سرد

اگر می خواهید Bitcoin ارز های دیگر را بطور ایمن در طولانی مدت ذخیره کنید ، پس حتما باید یک کیف پول سخت افزاری سفارش دهید. کیف پول های سخت افزاری به دلیل تقاضای زیاد یک ماه یا دو ماه زمان می برد که به دست شما برسند، به همین دلیل باید یکی از آنها را در اسرع وقت سفارش دهید. اگر به دنبال یک توصیه واحد به عنوان بهترین کیف پول سخت افزاری ارز های رمز پایه هستید، پس باید از Ledger Nano X استفاده کنید. در زمان نوشتن این مقاله، هیچ دزدی در استفاده از کیف پولهای سخت افزاری گزارش نشده است .

2. کیف پول کاغذی

یک کیف پول کاغذی ارزانترین نوع کیف پول سرد است. استفاده رایگان است و حاوی یک جفت کلید خصوصی / عمومی است که روی یک کاغذ چاپ شده اند. در این روش ذخیره سازی سرد، کلیدهای خصوصی شما بصورت آفلاین تولید می شوند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد امنیت نیست. و هنگامی که سکه ها را به آدرس عمومی کیف پول کاغذی منتقل می کنید، در امان هستید. برای ارزهای مختلف رمزپایه، مشتری های مختلف کیف پول کاغذی در دسترس هستند.

3. ذخیره Cryptocurrency در درایو USB

استفاده از درایو USB به عنوان کیف پول سرد یکی از ساده ترین راه ها برای نگهداری سکه های شما است. با این کار می توانید کلیدهای خصوصی خود را در درایو USB صادر و ذخیره کنید. اما این انتخاب با معامله های شما همراه است، هرکسی که به USB شما دسترسی داشته باشد، به سکه های رمزنگاری شما دسترسی دارد. علاوه بر این، خرابی سخت افزار با USB مشکل ساز است.

4. کیف پول های رومیزی 

کیف پول های رومیزی فقط در رایانه شما وجود دارند. از آنها می توان برای صادر کردن پرونده های کلیدهای رمزگذاری شده خصوصی در یک محیط آفلاین استفاده کرد. در این بخش از نرم افزارها، کلیدهای خصوصی بصورت آفلاین در دستگاه شما ذخیره می شوند. اما هنگام دریافت یا ارسال وجه از طریق آنها، شما آنلاین هستید. گرچه انواع کیف پولهای سرد کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین نگه می دارند، اما همه آنها جوانب مثبت و منفی خود را دارند.

لیست کیف پول ها برای ذخیره سازی سرد ارزهای مختلف رمزگذاری شده

هم اکنون صدها ارز رمزنگاری در بازار وجود دارد. در حالی که برخی از آنها بیش از یک گزینه کیف پول سرد دارند ، برخی دیگر اصلاً چنین کاری ندارند.

#نام ارزگزینه های کیف پول سردکیف پول های کاغذی
1 Bitcoin Ledger Nano S ، Trezor & KeepKey Bitaddress
2Ethereum Ledger Nano S ، Trezor & KeepKey MyEtherWallet
3Ripple لجر نانو S RipplePaperWallet
4LitecoinLedger Nano S ، Trezor & KeepKey Liteaddress
5Ethereum Classic لجر نانو اس و Trezor ClassicEtherWallet
6Komodo لجر نانو S NA
7Dash Ledger Nano S ، Trezor & KeepKey DashPaperWallet
8DogecoinLedger Nano S ، Trezor & KeepKey DogePaperWallet
9BitShares NA NA
10Monero  NA MoneroAddress
11Stratis لجر نانو S NA
12Zcash  لجر نانو اس و Trezor NA
13Siacoin NA NA
14Waves NA NA
15Golem  لجر نانو اس و Trezor MyEtherWallet

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید