به نظر شما امروزه با ارزش ترین ارزهای دنیا کدامند؟ با ارزش ترین ارزهای دنیا دقیقا آن چیزی نیست که ممکن است انتظار داشته باشید. از بین 180 طبقه بندی پولی اسکناس های مورد استفاده در 195 کشور، ارزهای تاریخی و تثبیت شده در صدر نیست. در مقاله زیر کافه ارز به باارزش ترین ارزهای دنیا، ارزش آن در مقایسه با دلار آمریکا و برخی دلایل اهمیت آن به عنوان یک ارز جهانی بپردازد. البته امروزه ارزهای مجازی با قدرت و با سرعت زیاد در حال کنار زدن ارزهای کاغذی هستند.

دینار کویت اولین اسکناس با ارزش دنیا

دینار کویت برابر با 3.29 دلار است. علامت اختصاری آن KWD می باشد. با ارزش ترین ارز در جهان دینار کویت (در برابر دلار آمریکا) است. کویت یک کشور کوچک با ثروت عظیم است. ارزش بالای (نرخ) آن به دلیل صادرات قابل توجه نفت به بازار جهانی می باشد. به دلیل پایدار بودن اقتصاد مستقر در نفت ، تولید و صادرات نفت بسیار پیشرفته، کویت یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به حساب می آید. بیش از 80٪ از درآمد این کشور از طریق صنعت نفت حاصل می شود. از سال 2003 دینار کویت به دلار آمریکا گره خورده بود. اما در سال 2007 دولت تصمیم گرفت دینار کویت را به سبد خرید ارزی تغییر دهد. علاوه بر اقتصاد بسیار پایدار، کویت کشوری بدون مالیات است که نرخ بیکاری بسیار کمی دارد.

دینار بحرین دومین پول با ارزش دنیا

دینار بحرین برابر با 2.65 دلار است. علامت اختصاری دینار بحرین BHD می باشد. دینار بحرین دومین ارز با ارزش دنیا است. بحرین یک کشور جزیره خلیج فارس است و قریب به بیش از 1 میلیون نفر جمعیت دارد. مانند اولین مورد، بزرگترین منبع درآمد این کشور صادرات “طلای سیاه” است. جالب اینجاست که دلار بحرین به نرخ ارز دلار آمریکا وابسته است و نرخ آن در برابر دلار آمریکا از سال 2005 پایدار مانده است. از آنجا که این کشور بیابانی است، یک وارد کننده خالص است و نیازهای اساسی خود از جمله آب را از طریق صادرات قوی تولید نفت پرداخت می کند.

ریال عمان سومین ارز با ارزش دنیا

ریال عمان برابر با 2.60 دلار است. علامت اختصاری ریال عمان OMR می باشد. عمان کشوری در شبه جزیره عربستان است. این کشور به لطف موقعیت استراتژیک دارای اقتصاد توسعه یافته و کیفیت بالای زندگی است. نکته قابل توجه این است که قدرت خرید این ارز به حدی است که دولت مجبور شد اسکناس های 1/4 و 1/2 ریالی را صادر کند.

دینار اردن چهارمین ارز با ارزش دنیا

علامت اختصاری این دینار اردن JOD می باشد. توضیح ارزش بالای اردن دینار کار سختی است. این کشور از نظر اقتصادی توسعه نیافته است و فاقد منابع اساسی مانند نفت است. با این وجود یک دلار اردن دلار 1.41 دلار آمریکا هزینه دارد که آن را به یکی از 10 ارز قوی جهان تبدیل می کند. امروزه اردن به دلیل سرمایه گذاری های قوی خارجی و اعتماد به نفس بالا به عنوان ارز قدرتمند در رده های چهارم قرار دارد.

پوند انگلیس پنجمین پول با ارزش دنیا

یکی از گرانترین و تحسین شده ترین واحد های جهانی پول پوند انگلیس (GBP) است. یک پوند انگلیس برابر 1.32 دلار است. این ارز به طور مرتب در فعالیت های مبادله جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

دلار جزایر کیمن ششمین ارز با ارزش دنیا

علامت اختصاری دلار جزایر کیمن JOD می باشد. جزایر کیمن یکی از بهترین پناهگاه های مالیاتی در جهان است. این جزایر مجوزهایی برای صدها بانک، صندوق های تامینی و شرکت های بیمه فراهم کرده است. یک دلار جزایر کیمن تقریبا 1.22 دلار آمریکا هزینه دارد.

یورو اروپا هفتمین ارز با ارزش دنیا

یورو واحد پول نقد اتحادیه اروپا است. ارز یورو طی چند سال گذشته تقویت شده است. این امر باعث شد تا در لیست قدرتمندترین ارزها صعود کند. علاوه بر این ، یورو دومین ذخیره ارزی است که 22.2٪ از کل پس انداز جهانی را پوشش می دهد (دلار آمریکا 62.3٪).

ارز
ارز

1 یورو به 1.14 دلار تبدیل می شود. نرخ یورو به دلار در حال تغییر است زیرا یورو از نرخ ارز انعطاف پذیر استفاده می کند.
علاوه بر 17 کشور عضو اتحادیه اروپا که یورو واحد پول آن ها است، به دلیل استفاده گسترده این ارز در بین محبوب ترین و گرانترین ارزهای دنیا قرار دارد که بسیاری از کشورها برای تسویه حساب های بین المللی به آن اعتماد می کنند.

فرانک سوییس هشتمین ارز با ارزش دنیا

سوئیس نه تنها یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است بلکه جزء با ثبات ترین کشورها نیز می باشد. سیستم بانکی این کشور مدتهاست که به خاطر “رازداری بانکی” قاطعانه شناخته می شود.
واحد پول ملی سوئیس فرانک سوئیس (CHF) است و 1 CHF آن 1.04 دلار است. هنگامی که یک تاجر چند ملیتی در حال تحقیق در مورد پناهگاه های مالیاتی است اغلب از این ارز برای بانک های خارج از کشور خود استفاده می کند.

دلار امریکا نهمین ارز با ارزش دنیا

واحد پول ملی ایالات متحده دلار آمریکا (USD) است. طبیعتا 1 دلار برابر با 1 دلار است زیرا هم ارز ملی است و هم یک ذخیره ارزی جهانی . در ژوئیه سال 1944 نمایندگان 44 کشور در برتون وودز در نیوهمپشایر برای ایجاد یک سیستم پولی بین المللی جمع شدند و دلار را به عنوان ارز ذخیره جهانی انتخاب کردند. از آنجا که این واحد پول ذخیره جهانی است ، تقریباً هر کشوری در جهان از این ارز استفاده می کند.

در حالی که برخی از دلار آمریکا برای اندازه گیری ارزش پول خود در مقابل سایر ارزها استفاده می کنند، برخی دیگر از آن به عنوان یک جایگزین قابل قبول برای اسکناس خود با ارزش برابر استفاده می کنند. از آنجا که دلار آمریکا را بر مبنای نرخ ارز شناور مبنا قرار می دهیم، ارزش آن غالباً در نوسان است، که این امر بر پول هایی که مانند پول جزایر کیمن به آن وابسته اند تأثیر می گذارد.

دلار کانادا دهمین ارز با ارزش دنیا

واحد پول ملی کانادا CAD می باشد و 1 دلار کانادا معادل 0.75 دلار است. این ارز با توجه به ثبات و قدرت خرید آن توسط بسیاری از سرمایه گذاران استفاده می شود. ارزش سهام دلار کانادا در حدود 119 دلار در بازار است و صندوق بین المللی پول آن را به عنوان پنجمین پول رایج در جهان رتبه بندی می کند. از آنجا که این ارز یک ارز شناور است نرخ بازار آزاد ارزش آن را تعیین می کند نه دولت کانادا. در نتیجه، ارزش آن می تواند در یک روز به میزان ده درصد نوسان کند.

دانستن ارزشمندترین ارز جهان به شما در درک ثروتمندترین مکان ها و سیاست های پولی جهان کمک می کند. اما آگاهی از ارزشمندترین ارزهای جهانی به شما در تصمیم گیری هوشمندانه سرمایه گذاری کمک نمی کند. در عوض اگر درک کنید که تجارت بین المللی چه تاثیری در نرخ ارز دارد و همچنین سایر عوامل، بر نرخ ارز چه تأثیری می گذارد سرمایه گذاری بهتری خواهید کرد. کافه ارز مفتخر است با ارائه خدمات 24 ساعته کاربران عزیز را در پرداخت های ارزی یاری نماید.
پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید