بلاک استک (STX) چیست؟ آیا بلاک استک یک پروژه مجهز به بلاکچین است؟

ثابت شده است که اینترنت نوعی شر ضروری است. با تشکر از شبکه جهانی وب، اکنون می توانیم از سایر گوشه و کنار جهان با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم و اطلاعات مربوط به حوادث در جهان را درست در نوک انگشتان دریافت کنیم. همه اینها توسط سرورهای از راه دور فعال می شوند. رایانش ابری، که منابع محاسباتی بر اساس تقاضا را ارائه می دهد ، تکامل مدل پایه اینترنت است. امروزه، رایانش ابری به کاربران امکان ذخیره داده های خصوصی، اجرای برنامه ها ، مدیریت کنترل دسترسی برنامه ها و موارد دیگر را می دهد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا اطلاعات وسیع تری درباره ی بلاک استک (STX) کسب کنید.

درک بلاک استک (STX)

بلاک استک یک پروژه مجهز به بلاکچین است. که می خواهد “یک اینترنت منصفانه و باز ارائه دهد. که کاربران بتوانند داده های خود را کنترل کنند. ” ایده اصلی این است که به کاربران داده داده شود تا کنترل کامل داده ها و هویت خود را برعکس وضعیت فعلی که افراد کنترل زیادی بر عملکرد شرکت های بزرگ با داده های خود ندارند، انجام دهند. تیم بلاک استک از طریق مجموعه ای از ابزارهای توسعه دهنده بسیار مقرون به صرفه و با کاربرد آسان که توسعه دهندگان در سراسر جهان می توانند برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) به این هدف دست پیدا کنند. 

بلاک استک


طبق مقاله سفید بلاک استک، “بلاک استک یک تلاش منبع باز برای طراحی، توسعه و رشد یک شبکه رایانه ای غیرمتمرکز است که جایگزینی کاملاً پشته برای رایانش ابری سنتی را فراهم می کند. بلاک استک در حال تصور مجدد لایه برنامه اینترنت سنتی است و شبکه جدیدی را برای برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند. برنامه های ساخته شده بر روی بلاک استک کاربران را قادر می سازد تا مستقیماً اطلاعات خود را مالک و کنترل کنند. ” 

اهداف طراحی بلاک استک

قبل از اینکه در کارهای داخلی بلاک استک غوطه ور شویم ، بیایید ابتدا اهداف طراحی پیش بینی شده برای DApps را ببینیم: 

شماره 1 راحتی در استفاده:  بلاک استک می خواهد برنامه های غیرمتمرکز خود به راحتی مانند برنامه های اینترنتی معمولی مانند فیس بوک استفاده شود. در همین راستا، توسعه آنها باید به همان آسانی باشد که امروزه در رایانش ابری وجود دارد. 

شماره 2 مقیاس پذیری:  بلاک استک قصد دارد DApps ساخته شده بر روی آن بتواند از میلیون ها تا میلیاردها کاربر پشتیبانی کند. برای این امکان، بلاکچین بلاک استک باید بتواند با تعداد روزافزون کاربران مقیاس بندی کند.

شماره 3 کنترل کاربر: کنترل نهایی کاربر برای تیم بلاک استک بسیار مهم است. DApp هایی که در شبکه بلاک استک در حال اجرا هستند باید به طور پیش فرض کاربران را کنترل کامل داده های خود و شناسایی اطلاعات کنند. 

حتما بخوانید  ارز های رمزپایه برتر برای سرمایه گذاری در سال 2020 (قسمت اول)
 بلاک استک

Blockstack چگونه کار می کند؟ 

شبکه بلاک استک به مولفه های متعددی متکی است. که با یکدیگر کار می کنند تا محیط ایجاد و پیاده سازی DApps را فراهم کنند. بیایید برخی از موارد اصلی را بررسی کنیم. 


زنجیره بلوک Stacks. 

این پایه و اساس شبکه بلاک استک است. زنجیره بلوک Stacks کاربران را قادر می سازد دارایی های دیجیتال مانند نام کاربری را ثبت و کنترل کنند. که به نوبه خود به آنها امکان کنترل نحوه ذخیره داده ها را می دهد. این بلاکچین به کاربران امکان می دهد قراردادهای هوشمند را ثبت و اجرا کنند. Stacks دو نوع شرکت کننده دارد: miner و stacker. 


استخراج کنندگان در بلاکچین Stacks برای استخراج بلوک نیاز به ارسال بیت کوین دارند. سپس BTC در شبکه ای از گره ها (استکرها) توزیع می شود و بلاکچین را حفظ می کند. زنجیره بلوک Stacks از سازوکار اجماع اثبات انتقال (PoX) استفاده می کند. با توجه به مقاله سفید بلاکچین نسخه 2 بلاک استک، “PoX می تواند به حل یک مشکل بوت استرپینگ برای بلاکچین های جدید کمک کند. جوایز مشارکت در یک ارز رمزنگاری شده جداگانه با ثبات تر می تواند انگیزه بهتری برای تشویق به مشارکت اولیه نسبت به ارائه جوایز مشارکت در ارز رمزپایه جدید باشد. ” 

سیستم ذخیره سازی Gaia. 

در مقاله سفید بلاک استک، Gaia به عنوان “یک سیستم ذخیره سازی توسط کاربر کنترل می شود. که برنامه ها را قادر می سازد تا با قفل های داده خصوصی تعامل برقرار کنند”. کاربران و نه بلاکچین Stacks، میزبان این قفسه های داده هستند. این می تواند در یک ارائه دهنده ابر، دیسک محلی یا حافظه از راه دور باشد. کاربران همچنین ارائه دهنده ذخیره سازی را انتخاب می کنند. کاربران می توانند با جستجوی بلاکچین Stacks، قفسه های داده را کشف کنند. مانند هر ذخیره سازی متمرکز داده، Gaia دیگر نیازی به راه حل های ذخیره شخص ثالث مانند Google و Amazon ندارد. 

حتما بخوانید  Udemy (یودمی) راهی برای بهبود زندگی از طریق یادگیری

تأیید اعتبار بلاک استک

Blockstack دارای ویژگی شناخته شده به عنوان پروتکل تأیید اعتبار بلاک استک است. که احراز هویت غیرمتمرکز را در سیستم عامل تسهیل می کند. با استفاده از این ویژگی، کاربران می توانند هویت خود را ایجاد کرده و اطلاعاتی را فراهم کنند که باید از مکان Gaia برای ذخیره اطلاعات آن کاربر استفاده شود. به جای رمزهای عبور معمول، Gaia از رمزنگاری کلید عمومی برای ایمن سازی داده های کاربر استفاده می کند. احراز هویت کاملاً در بلاکچین بلاک استک اتفاق می افتد و توسط سیستم نامگذاری بلاک استک حفظ می شود. 

بلاک استک

کتابخانه های بلاک استک و SDK ها

بلاک استک انبوهی از کتابخانه ها و کیت های توسعه نرم افزار (SDK) را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. تا DApp ها را به آسانی برنامه های سنتی اینترنتی ایجاد کنند. Blockstack SDK را برایAndroid ، iOS ، JavaScript و چارچوب برنامه موبایل Facebook React Native فراهم می کند. برای توسعه دهندگان جدید، بلاک استک یک آموزش ارائه می دهد که می تواند آنها را در عرض یک ساعت شروع کند. همچنین، کتابخانه ها و SDK ها به کاربران کمک می کنند تا با شبکه بلاک استک تعامل داشته باشند. به عنوان مثال: ایجاد و مدیریت هویت خودشان است.

قراردادهای هوشمند شفافیت

بلاک استک یک زبان برنامه نویسی را برای آنچه “قراردادهای هوشمند قابل پیش بینی” می خواند پیاده سازی می کند. قراردادهای هوشمند مبتنی بر شفافیت موارد جالب استفاده را برای DApp ها باز می کند. برخی موارد استفاده بالقوه شامل موارد زیر است: 

  • کنترل دسترسی (به عنوان مثال، پرداخت برای بازی)
  • ایجاد علائم غیر قابل شستشو و قابل علامت گذاری 
  • الگوهای مدل کسب و کار (به عنوان مثال: پیش بینی های مالی و استراتژی های فروش)
  • زنجیره بلوک مخصوص برنامه
  • سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز (DAO) 
  • طراحی زبان
 بلاک استک

موسسه خیریه با اکثر زبانهای قرارداد هوشمند از دو طریق متفاوت است: تفسیر می شود (وارد نمی شود) و قابل تصمیم گیری است (تورینگ کامل نیست). Interpreted به معنی کد منبع قرارداد است که توسط گره های موجود در شبکه منتشر و اجرا می شود. با این کار نیازی به نمایش کامپایل شده (مانند کد byt ماشین مجازی Ethereum برای Solidia زبان قرارداد هوشمند Ethereum)، که احتمال وقوع اشکال را به حداقل می رساند، برطرف می شود. 


وضوح نیز قابل تصمیم گیری است. قابلیت تصمیم گیری به تعیین دقیق زمان اجرای یک کد و اینکه دقیقاً در شرایط خاص چه کاری انجام می دهد کمک می کند. هدف استفاده از یک زبان قابل تصمیم جلوگیری از حوادثی مانند حمله DAO است. از آنجا که Solidid یک زبان غیرقابل تصمیم است، نمی توان فهمید که یک قرارداد در شرایط خاص بدون اجرای واقعی در آن شرایط چگونه رفتار خواهد کرد. 

حتما بخوانید  بررسی AAX ارز جدید برای خرید رمزنگاری، معاملات تجاری و معاملات آتی

بررسی اجمالی نشانه ها و موارد استفاده

استک (STX) رمز اصلی بلاکچین بلاک استک است. موارد استفاده برای Stack شامل موارد زیر است: 

  • پرداخت برای ثبت هویت های مبتنی بر بلاکچین که شامل نام های کاربری، دامنه ها و غیره است 
  • پرداخت برای انتشار و اجرای قراردادهای هوشمند Clarity
  • جوایز به ماینرها برای میزبانی گره ها و امنیت شبکه

Tokenomics of Stack

بیایید نگاهی بیاندازیم به اینکه Stack چگونه در بازار رمزنگاری انباشته شده است. از 21 ژوئیه ، Stack با قیمت 0.158618 دلار معامله می شود. و در بازار با 84 میلیون دلار در رتبه 93 قرار دارد. حجم 24 ساعته 3.4 میلیون ، و عرضه 530 ، 526 ، 315 است. STX دارای مجموع 764 ، 449 ، 681 و حداکثر منبع 2 ، 048 ، 913 ، 488 است. توکن دارای بالاترین رقم 0.258708 دلار (12 فوریه 2020) و کمترین زمان 0.045008 دلار (13 مارس 2020) 

خرید و ذخیره STX

می توانید نشانه های STX را در صرافی های مختلف از جمله Huobi ، IDEX ، HashKey Pro و Binance خریداری کنید. با این حال، ساکنان ایالات متحده نمی توانند نشانه های STX را از این صرافی ها خریداری کنند. حداقل نه. 
برای ذخیره سازی، بلاک استک کیف پول رسمی موجود در مک و ویندوز را ارائه کرده است. اگر راه حل مطمئن تری را ترجیح می دهید، کیف پول سخت افزاری مانند کیف پول های Trezor One ، Trezor Model T ، Ledger Nano S و Ledger Blue را در نظر بگیرید. 

سخن نهایی

تیم بلاک استک می خواهد جدول عملکرد اینترنت را تغییر دهد. این یک وب را در نظر می گیرد که کاربران دارای نمایندگی هستند. نه شبکه ای که حریم خصوصی و داده های آنها توسط شرکت های قدرتمند کنترل می شود. این مطمئناً یک ایده به موقع است. جامعه بلاکچین و افرادی که به حفظ حریم خصوصی اهمیت می دهند، نگاه خود را به این یکی دوخته اند.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید