بولیش و بیریش و مروری بر بازار های خرسی و گاوی

تقریباً هر روز در دنیای سرمایه گذاری اصطلاحات بولیش و بیریش را می شنوید. که برای توصیف شرایط بازار استفاده می شود. از آنجا که جهت بازار نیرو بزرگی است که بر سبد شما تأثیر می گذارد، این مهم است که شما دقیقاً بدانید که اصطلاحات چیست و هر کدام روی شما تأثیر می گذارد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا برای پیشرفت در بازار کریپتو کارنسی ها و بولیش و بیریش اطلاعات دقیقی بدست آورید.

بازار های Bullsو Bears چیست

اصطلاحات بازار بولیش و بیریش برای توصیف نحوه عملکرد بورس سهام به طور کلی استفاده می شود. یعنی اینکه ارزش و ارزش آن را کاهش می دهد. در عین حال، از آنجا که بازار با نگرش سرمایه گذاران تعیین می شود، این شرایط همچنین بیانگر احساس سرمایه گذاران نسبت به بازار و روندهای بعدی است.

با افزایش مداوم قیمت سهم بازار مشخص می شود. در چنین مواقعی، سرمایه گذاران غالباً اعتقاد دارند که روند صعودی در دراز مدت ادامه خواهد یافت. به طور معمول، در این سناریو، اقتصاد کشور قوی است و سطح اشتغال نیز زیاد است.

در عوض، بازار خرس در حال کاهش است. قیمت سهام به طور مداوم در حال کاهش است، و نتیجه آن روند نزولی است. که سرمایه گذاران معتقدند ادامه خواهد یافت و این به نوبه خود باعث افزایش مارپیچ نزولی می شود. در طول بازار خرس، اقتصاد به طور معمول کند خواهد شد. بیکاری با شروع شرکت ها به کار اخراج کارگران افزایش می یابد.  

بولیش و بیریش

نکات اساسی بولیش و بیریش

  • بازار بولیش بازاری است که رو به رشد است و از نظر اقتصادی سالم است. در حالی که بازار خرس بازاری است که در حال رکود است، جایی که بیشتر سهام در حال کاهش در ارزش است.
  • اگرچه برخی از سرمایه گذاران “نزولی” هستند، اما اکثر سرمایه گذاران “صعودی” هستند. بورس سهام، به طور کلی، همواره بازدهی خود را منتشر کرده است.
  • بازار خرس برای سرمایه گذاری خطرناک تر است، زیرا بسیاری از سهام ارزش خود را از دست می دهند. از آنجا که به سختی پایین آمدن یک بازار دشوار است، اکثر سرمایه گذاران پول خود را از بازارها خارج کرده و تا زمان برعکس شدن روند، روی پول نقد می نشینند.
حتما بخوانید  CoinDeal Exchange بررسی ثبت نام سریع، تبادل ایمن
بولیش و بیریش

ویژگی بازار بولیش و بیریش

اگرچه شرایط بازار بولیش و بیریش با جهت قیمت سهام مشخص شده است. اما برخی از ویژگی های همراه آن وجود دارد که سرمایه گذاران باید از آنها آگاه باشند. در لیست زیر برخی از این عوامل توضیح داده شده است.

عرضه و تقاضا برای اوراق بهاداردر بازار بولیش و بیریش


 در بازار گاو نر، تقاضای زیاد و عرضه ضعیف برای اوراق بهادار را می بینیم. به عبارت دیگر، بسیاری از سرمایه گذاران مایل به خرید اوراق بهادار هستند. در حالی که معدودی مایل به فروش هستند. در نتیجه، وقتی سرمایه گذاران برای به دست آوردن حقوق صاحبان سهام رقابت می کنند، قیمت سهام افزایش می یابد. در بازار خرس، برعکس واقعیت دارد زیرا بیشتر مردم به دنبال فروش از خرید هستند. تقاضا به میزان قابل توجهی کمتر از عرضه است و در نتیجه قیمت سهام کاهش می یابد.  

روانشناسی سرمایه گذاردر بازار بولیش و بیریش


از آنجا که رفتار بازار تحت تأثیر و تعیین چگونگی درک افراد از آن رفتار قرار می گیرد. روانشناسی و احساسات سرمایه گذار بر افزایش یا سقوط بازار تأثیر می گذارد. عملکرد بازار سهام و روانشناسی سرمایه گذاران به یکدیگر وابسته هستند. در بازار بولیش، سرمایه گذاران با امید به دست آوردن سود می توانند شرکت کنند. در طول بازار خرس، احساسات بازار منفی است. زیرا سرمایه گذاران شروع به جابجایی پول خود از سهام و به اوراق بهادار با درآمد ثابت می کنند، زیرا آنها منتظر یک حرکت مثبت در بازار سهام هستند. درمجموع، کاهش قیمت بازار سهام باعث اعتماد به نفس سرمایه گذار می شود. این باعث می شود سرمایه گذاران پول خود را از بازار دور نگه دارند که به نوبه خود باعث افزایش قیمت کلی با افزایش جریان می شود.

حتما بخوانید  آموزش خرید و فروش نانو (NANO) به صورت اتوماتیک با کافه ارز

تغییر در فعالیت اقتصادی در بازار Bullsو Bears


 از آنجا که مشاغلی که سهام آنها در بورس کالا معامله می کند، در اقتصاد بیشتر مشارکت دارند. بورس کالا و اقتصاد به شدت پیوند دارند. بازار خرس با اقتصاد ضعیف همراه است زیرا بیشتر مشاغل قادر به ثبت سودهای کلان نیستند زیرا مصرف کنندگان تقریباً به اندازه کافی هزینه نمی کنند. این کاهش سود البته به طور مستقیم بر نحوه ارزش گذاری سهام سهام تأثیر می گذارد. در بازار گاو نر، برعکس اتفاق می افتد، زیرا مردم پول بیشتری برای خرج کردن دارند و مایل به خرج کردن آن هستند. که این به نوبه خود اقتصاد را تقویت و تقویت می کند.

تغییرات بازار بولیش و بیریش

تعیین کننده اصلی این که بازار گاو نر یا خرس است، فقط واکنش در بازار به یک رویداد خاص نیست، بلکه نحوه عملکرد آن در طولانی مدت است. حرکات کوچک فقط یک روند کوتاه مدت یا یک اصلاح بازار را نشان می دهد. این یک دوره زمانی طولانی تر است که مشخص می کند بازار بولیش و بیریش را می بینید یا خیر.

با این وجود همه حرکتهای طولانی در بازار نمی توانند به عنوان گاو نر یا خرس مشخص شوند. بعضی اوقات ممکن است یک بازار به دلیل تلاش برای یافتن جهت، یک دوره رکود را پشت سر بگذارد. در این حالت، یک سری حرکات رو به پایین و نزولی در واقع سود و زیان را خنثی می کند که منجر به روند صاف بازار می شود.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید