ثبت نام آزمون های بین المللی (International tests) و کاربردی

امروزه افراد زیادی هستند که در آزمون های بین المللی شرکت می کنند. آزمون هایی مانند IELTS ،ACCA ،TOEFL ،GRE و دیگر آزمون ها. برای دریافت اقامت، کار یا تحصیل در خارج از کشور داشتن مدرک های بین المللی کمک زیادی به شما می کنند. برخی از آزمون های بین المللی در ایران برگزار می شوند، برخی به صورت اینترنتی و برخی در خارج از کشور برگزار می شوند. این آزمون ها برای اهداف گوناگونی برگزار می شوند. در ادامه با کافه ارز برای بهتر شناختن آزمون های بین المللی و کاربرد آنها همراه شوید.

آزمون بین المللی آیلتس (IELTS)

IELTS مخفف سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی است. این آزمون توانایی زبان انگلیسی غیر بومی ها را ارزیابی می کند. سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) محبوب ترین تست مهارت زبان انگلیسی در جهان،برای تحصیل و مهاجرت جهانی است. برای شرکت در آزمون آیلتس، حداقل سن شما باید حداقل 16 سال باشد و باید یک گذرنامه معتبر نیز داشته باشید. آزمون IELTS شامل چهار بخش: صحبت کردن (Speaking)، گوش دادن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) است. شما همه آزمون ها را در یک روز یکی پس از دیگری انجام می دهید، بدون اینکه بین آنها اختلاف ایجاد شود.

نتایج آزمون بین المللی آیلتس فقط 2 سال اعتبار دارد، پس از آن شما برای دریافت مدرک باید دوباره امتحان دهید. بیشتر مراکز آیلتس در حال حاضر حدود 225 دلار برای شرکت درآزمون از شما هزینه می گیرند. آزمون آیلتس در حال حاضر در این برگزار می شود اما ممکن است شما شرایط شرکت در این آزمون ها را نداشته باشید، شما می توانید برای ثبت نام آزمون آیلتس به کافه ارز مراجعه کنید.

آزمون بین المللی تافل (TOEFL)

آزمون زبان انگلیسی تافل (TOEFL) یک تست استاندارد است برای اندازه گیری توانایی زبان انگلیسی افراد غیر بومی، که مایل به ثبت نام در دانشگاه های انگلیسی زبان هستند. مدرک این آزمون توسط بسیاری از موسسات دانشگاهی و حرفه ای انگلیسی زبان پذیرفته می شود. آزمون بین المللی تافل در سراسر جهان بیش از 50 بار در مراکز مجاز برگزار می شود. برخی از افراد معتقدند که آزمون تافل از آزمون آیلتس راحت تر است. اگر نمره تافل شما قابل قبول نیست شما می توانید برای بدست آوردن نمره بهتر، هر چند بار که می خواهید در آزمون تافل شرکت کنید، باید حداقل 12 روز بین هر آزمون شما فاصله زمانی وجود داشته باشد.

حتما بخوانید  بورس چیست؟ بررسی انواع بورس در معاملات و تجارت
آزمون های بین المللی TOFEL

آزمون های بین المللی سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE)

آزمون (GRE) مخفف کلمه Graduate Record Examinations به معنی آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی است. (GRE) یک آزمون استاندارد است که برای بسیاری از دانشگاه ها در آمریکا و کانادا یکی از شرایط پذیرش به حساب می آید. نمره این آزمون تا 5 سال اعتبار دارد. هدف برگزاری این آزمون پذیرش در مقطع های کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های مختلف جهان است. GRE می تواند یک آزمایش بسیار دشوار باشد و تقریباً 3 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد.

آزمون های بین المللی

این آزمون هیچ محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در نظر نگرفته است، برای شرکت در این آزمون داوطلبان موظفند قبل از ثبت نام، یک گذرنامه معتبر ارائه دهند. هزینه شرکت در این آزمون در حال حاضر 205 دلار است، شما به راحتی می توانید از طریق کافه ارز برای پرداخت هزینه این آزمون اقدام کنید.

آزمون های بین المللی انجمن حسابداران خبره (ACCA)

(ACCA) مخفف کلمه Association of Chartered Certified Accountants به معنی انجمن حسابداران خبره است. این آزمون برای تشخیص صلاحیت حسابداری حرفه ای است که در زمینه های بانکی ، مدیریت و مشاوره رتبه بندی می شود. این آزمون از 3 بخش تشکیل شده است:
1- آزمون تئوری (Knowledge Exams) هزینه این بخش 71 پوند انگلیس است.
2- آزمون مهارت (Skill Exams) هزینه این بخش 90 پوند انگلیس است.
3- آزمون حرفه ای (Professional Exams) هزینه این بخش 104 پوند انگلیس است.
شما برای شرکت در این آزمون باید ابتدا در این انجمن عضو شوید.

آزمون های بین المللی ACCA

آزمون بین المللی پذیرش دانشکده حقوق (LSAT)

آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) مهم ترین بخش برای پذیرش دانشکده حقوق در ایالات متحده ، کانادا و تعداد زیادی از کشورهای دیگر است. این آزمون به طور خاص برای ارزیابی مهارت های اصلی مورد نیاز برای موفقیت در دانشکده حقوق مانند خواندن انتقادی، استدلال تحلیلی، استدلال منطقی و مهارت های نوشتن طراحی شده است. LSAT تنها آزمون مورد قبول کلیه دانشکده های حقوق معتبر ABA و دانشکده های حقوق عمومی کانادا است. آزمون LSAT از دو بخش تشکیل می شود، بخش اول آزمون یک امتحان چند گزینه ای است که در مراکز آزمون در سراسر جهان اجرا می شود. بخش دوم آزمون مقاله ای مکتوب است به نام LSAT Writing . LSAT Writing بصورت آنلاین و با استفاده از یک نرم افزار امن كه قابل نصب بر روی رایانه شخصی شما است انجام می شود.

حتما بخوانید  آزمون GMAT چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برخی دانشکده های حقوقی برای پذیرش آزمون هایی غیر از LSAT را قبول می کنند. به دانشجویانی که می خواهند شانس خود را برای پذیرش حداکثر کنند، توصیه می شود که LSAT را انتخاب کنند. این تنها آزمون پذیرفته شده توسط کلیه دانشکده های حقوقی معتبر ABA است. این آزمون به آزمایش کننده کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا دانشکده حقوق برای آنها مناسب است یا نیست. برای اطلاع از هزینه ها اینجا کلیک کنید و برای پرداخت هزینه به کافه ارز مراجعه کنید.

آزمون بین المللی تست ارزیابی تحصیلی (SAT)

SAT یک امتحان ورودی است که توسط بیشتر دانشگاه ها برای تصمیم گیری در مورد پذیرش استفاده می شود. هدف SAT اندازه گیری آمادگی یک دانش آموز دبیرستانی برای کالج است و ارائه یک مدرک به کالج ها است، از این مدرک برای مقایسه متقاضیان استفاده می شود. دانشکده ها برای پذیرش، نمرات آزمون SAT را در کنار اطلاعات دبیرستان ، کلاس هایی که در دوره دبیرستان شرکت کرده اید، توصیه نامه معلمان یا مربیان، فعالیت های فوق برنامه، مصاحبه های پذیرش و مقالات شخصی شما بررسی می کنند.

هرچه در SAT نمره بیشتری کسب کنید، گزینه های بیشتری برای حضور و پرداخت هزینه کالج در اختیار شما قرار خواهد گرفت. SAT شامل 4 بخش زیر است:
1- خواندن
2- نوشتن و زبان
3- ریاضی (بدون استفاده از ماشین حساب)
4- مقاله (اختیاری)
هزینه ثبت نام در این آزمون در حال حاضر 47.50 دلار است. هزینه با مقاله برابر با 64.50 دلار می باشد.

آزمون بین المللی صدور مجوز پزشکی آمریکا (USMLE):

USMLE مخفف United States Medical Licensing Examination به معنی آزمون صدور مجوز پزشکی آمریکا است. این آزمون برای ارزیابی توانایی پزشکان است که میزان مهارت پزشکی آن ها را مورد سنجش قرار می دهد. پزشک شدن کار آسانی نیست! اگر می خواهید پزشک شوید، چالش ها و موانع زیادی در پیش خواهید داشت. 

حتما بخوانید  کیف پول آنلاین (Online wallet) چیست؟ و چگونه کار می کند؟

بزرگترین چالشی که پزشکان متخصص در مسیر آموزشی خود با آنها روبرو هستند قبول شدن در USMAL است. USMLE یک امتحان 3 مرحله ای کاملاً چالش برانگیز است. مدرک این آزمون برای هرکسی که می خواهد در آمریکا طب پزشکی بخواند لازم است. هزینه ثبت نام در مرحله اول و دوم این آزمون 940 دلار و مرحله سوم 1.580 دلار است.

نحوه پرداخت هزینه آزمون های بین المللی توسط کافه ارز

شما می توانید برای پرداخت هزینه های ثبت نام در هر یک از آمون های بین المللی، از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. هزینه آزمون ها با ویزا کارت یا پی پال قابل پرداخت می باشد. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید