کیف پول اکسدوس (EXODUS)، نحوه ساخت واستفاده ازآن

Exodus یک کیف پول چند ارزی است که برای دسک تاپ و دستگاه های تلفن همراه در دسترس است. این کیف پول دارای یک رابط کاربری ساده است. که باعث می شود آن را برای مبتدیان در دسترس قرار دهد، اگرچه از ویژگی های پیشرفته و کافی برای خوشحال کردن کاربران رمزنگاری با تجربه برخوردار است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجب کیف پول اکسدوس و نحوه ساخت و فعال سازی آن بدانید.

کیف پول اکسدوس و نحوه ساخت و استفاده از آن


در این جا با نحوه ساخت و استفاده از کیف پول اکسدوس آشنا می شوید:

مرحله اول نصب کیف پول اکسدوس


کیف پول را از وب سایت رسمی اکسدوس دریافت کنید. نکته مهم که باید به آن توجه کنید این است که باید مراقب سایت های فیشینگ و جعلی باشید. گواهی امنیتی سایت را در قسمت درج آدرس سایت بررسی نمایید.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)

مرحله دوم نصب کیف پول EXUDOS

پس از دانلود نرم افزار، دستورالعمل های روی صفحه را برای نصب آن دنبال کنید.

مرحله سوم نصب کیف پول اکسدوس

پس از نصب، کیف پول خود را باز کنید. بر روی سر برگ wallet در قسمت سمت چپ صفحه کیف پول کلیک کنید.

مرحله چهارم نصب کیف پول EXUDOS


با نصب Exodus، از شما خواسته می شود که یک رمز عبور ایمن ایجاد کنید. Exodus توصیه می کند که یک رمز عبور طولانی با کاراکترها و نمادهای بزرگ و کوچک ایجاد کنید.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)

Exodus همچنین یک عبارت بازیابی 12 کلمه ای را برای شما به ارمغان می آورد. اگر می خواهید آن را در مکانی امن نگه دارید. اگر کسی دسترسی به عبارت 12 کلمه شما را داشته باشد، آنگاه به کلیدها و صندوق های خصوصی شما دسترسی پیدا می کند. اگر دسترسی به برنامه یا دستگاه کیف پول خود را از دست داده اید، می توانید از این عبارت عبور برای بازیابی وجه خود استفاده کنید.

Exodus همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از یک لینک بازیابی ایمیل، یک کیف پول بازیابی کنید. Exodus هنگام ایجاد اولین واریز، یک لینک پشتیبان (URL با عبارت بازیابی) به آدرس ایمیل شما ارسال می کند. برای بازیابی دسترسی به حساب کاربری خود می توانید این لینک پشتیبان را با رمز عبور خود جفت کنید.


6) یک آدرس و یک کد QR نمایش داده می شود. این آدرس عمومی کیف پول شما است. همچنین می توانید از این آدرس برای ارسال ارز رمزنگاری مورد نظر از کیف پول دیگرتان برای کیف پول اکسدوس خود استفاده نمایید. اگر قصد دارید ارسال را از دستگاهی که دارای اسکنر کد QR است انجام دهید، می توانید از کد QR ارائه شده استفاده کنید.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)

7) آدرس کیف پول مورد نظر را به صورت دستی و یا با استفاده از اسکن QR در بخشی که با (send to…) مشخص شده وارد نمایید.
8) مقداری که می خواهید ارسال کنید را در قسمت مربوطه وارد نمایید.

9) روی گزینه send کلیک کنید.

مشاهده مقدار دارایی در کیف پول اکسدوس

بعد از تنظیم رمز عبور و نوشتن کلمات بازیابی، می‌توانید کار با کیف پول را شروع کنید. صفحه اول، صفحه خانه (Portfolio و در نسخه‌های جدیدتر Home) است.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)

در این صفحه شما می‌توانید میزان موجودی هر یک از دارایی‌های دیجیتال خود را مشاهده کنید. نسبت داراییهای مختلف توسط یک نمودار دایره‌ای و به صورت گرافیکی نشان داده می‌شود. همچنین در این صفحه اطلاعات مربوط به کوین‌های مختلف، از جمله قیمت، ارزش بازار، حجم معاملات در ۲۴ ساعت اخیر، میزان تغییر ارزش ارز در ۲۴ ساعت اخیر و … نشان داده می‌شود. در سربرگ مبادلات (Transaction) نیز می‌توانید تاریخچه تراکنش‌های خود را مشاهده کنید.

صفحه ارسال و دریافت دارایی در کیف پول EXODUS


در صفحه کیف پول (Wallet)، می‌توانید با استفاده از آدرس عمومی، ارز دیجیتال دریافت یا ارسال کنید.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)


در منوی سمت چپ، دارایی‌های پشتیبانی شده توسط کیف پول لیست شده‌اند. با انتخاب هر کدام از آن‌ها به صفحه دریافت و پرداخت مربوط به آن ارز منتقل می‌شوید. با انتخاب گزینه ارسال (Send) می‌توانید با وارد کردن آدرس کیف پول مقصد و میزان سکه ارسالی، تراکنش را انجام دهید. همچنین برای دریافت ارز دیجیتال باید از گزینه دریافت (Recieve) استفاده کنید.


با انتخاب این گزینه، آدرس رشته‌ی کیف پول و همچنین کد کیو آر آن نمایش داده می‌شود. برای دریافت ارز دیجیتال، این آدرس را باید در اختیار فرستنده قرار دهید.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)

صرافی در کیف پول اکسدوس

همانطور که بالاتر گفته شد، کیف پول Exodus داری این قابلیت است که بدون نیاز به صرافی‌های دیگر در داخل کیف پول یک ارز دیجیتال را با سایر ارزها مبادله کند.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)

تنظیمات کیف پول اکسدوس

بخش تنظیمات محلی برای شخصی‌سازی کیف پول اکسودوس است تا بتوان از آن آسان‌تر استفاده کرد.

کیف پول اکسدوس (EXODUS)


سربرگ اول (Assets) از بخش تنظیمات، سربرگ دارایی‌هاست. در این بخش می‌توانید هر ارزی را که در سبدتان استفاده نمی‌کنید مخفی کنید. تا تعداد محدودتری از ارزها برای شما به نمایش گذاشته شوند. بیت کوین و اتریوم از این قاعده مستثنی هستند و نمی‌توان آن‌ها را از لیست ارزهای اکسدوس پاک کرد.

در سربرگ دوم (Localization) می‌توانید یک ارز فیات انتخاب کنید. مجموع موجودی دارایی‌های شما با واحد آن ارز نمایش داده شود (این بخش از ریال ایران پشتیبانی نمی‌کند).


سربرگ سوم (Theme)، برای شخصی‌سازی تنظیمات گرافیکی کیف پول و سربرگ آخر (Hardware Wallets) نیز مربوط به کیف پولی سخت‌‌افزاری ترزور و استفاده از اکسودوس برای مدیریت دارایی‌های ترزور یا بازیابی ترزور گم شده یا آسیب‌دیده است.

خدمات ارزی با کافه ارز

کافه ارز مفتخر است تمامی خدمات پرداخت های ارزی، را ارائه و شارژ کیف پول های دیجیتالی همانند پی پل، وب مانی، پرفکت مانی، بیت کوین و اتریوم ارائه می دهد.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید